امروز: جمعه, ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / بعد از ظهر / | برابر با: الجمعة 3 شوال 1442 | 2021-05-14
آرشیو :

کنارگذر جنوبی تهران امسال افتتاح می‌شود/ افتتاح مسیر قزوین-الموت-تنکابن تا پایان دولت

جانشین وزیر راه و شهرسازی در ستاد راهبردی سال جهش تولید از دو پروژه مهم آزادراهی جاده‌ای این وزارتخانه بازدید کرد.

ارسال توسط :

مشترکان برق مجانی چگونه شناسایی می شوند؟

سخنگوی صنعت برق درباره نحوه شناسایی مشترکان مشمول طرح برق امید گفت: مصرف ماهانه مشترکان مبنای بهره مندی آنان از تخفیف صددرصدی بهای برق خواهد بود و ما برای آگاهی مشترکان از طریق ارسال پیامک اقدام خواهیم کرد به طوری که مشترکان پرمصرف نیز از میزان مصارف خود و راهکارهای کاهش آن آگاه خواهند شد.

ارسال توسط :

رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در طول چهار ماهه ابتدایی امسال از بین ۹ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و تنها سه محصول دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند.

ارسال توسط :

کدام تجهیزات شبکه ملی اطلاعات بومی شدند؟

شرکت‌های داخلی در حوزه تامین تجهیزات شبکه ملی اطلاعات شامل هفت دسته پایانه‌ها، لایه دسترسی، لایه انتقال(نوری)، رادیو و آنتن، رابط شبکه، لایه لبه و هسته، سامانه‌ها و شبکه‌های اختصاصی می‌شوند که در دسته نخست، ۱۲ شرکت شامل گوشی هوشمند، تبلت، گوشی IP و انواع مودم‌ها حضور دارند.

ارسال توسط :

حداقل سه درصد ظرفیت آزمون استخدامی به معلولان اختصاص دارد

به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا با بیان اینکه مطابق ماده ۱۵ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، دولت مکلف است حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی دستگاههای دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها، سازمان، موسسات، شرکت ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاههایی که از بودجه عمومی کشور استفاده میکنند را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد، گفت: براساس این ماده قانونی بالاترین مسئول دستگاههای اجرایی نهادهای عمومی غیردولتی یعنی شهرداری ها و بانکها مکلف به اجرای دقیق این ماده هستند.

ارسال توسط :

۱۱۵ فوتی کرونا در شبانه روز گذشته/۳۷۵۳ تن در وضعیت شدید بیماری

به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۵۳ نفر از آنها بستری شدند.

ارسال توسط :

ارزیابی فعالیت های ۶۳ دستگاه اجرایی استان تهران در جشنواره شهید رجایی

مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح برگزاری بیست و دومین دوره جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه های اجرایی استان تهران گفت: ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی در این دوره از جشنواره شهید رجایی در قالب مستندات و گزارشات موجود در «سامانه ارزیابی» صورت گرفته و فعالیتهای ۶۳ دستگاه اجرایی استان با توجه به شاخصهای عمومی و اختصاصی، مورد بررسی قرار گرفته است. وی افزود: مبنای تقدیر از دستگاههای اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی، عملکرد آنها در سال ۱۳۹۸ است. در واقع عملکرد ۶۳ دستگاه اجرایی کشور در قالب شاخصهای عمومی و اختصاصی ارزیابی شده است. این ارزیابی با مشارکت تعدادی از دستگاههای اجرایی استان از جمله استانداری صورت گرفته است. وی ادامه داد: هماهنگی بسیار خوبی با دستگاههای متولی موضوع ارزیابی در سطح ملی و استانی داشتیم؛ این همکاری و هماهنگی در سطح دستگاههای اجرایی استان نیز وجود داشته است البته نباید از تاثیرات منفی شیوع این ویروس بر عملکرد، چشم پوشی کرد؛ همان طور که تعدادی از همکاران ما در دستگاههای اجرایی به این ویروس مبتلا شدند که برخی از این افراد کارشناس، مدیر و یا رابط حوزه ارزیابی بوده اند؛ این امر سازمان را با چالش مواجه کرده است با این حال تلاش شد تا فرایندی که از ابتدای سال ۱۳۹۸ شروع شده بود در تیرماه ۱۳۹۹ به پایان برسد. وی تاکید کرد: دو استراتژی برای انتخاب دستگاههای برتر داریم؛ نخست اینکه دستگاهها در گروههای پنجگانه شامل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، عمومی و قضایی، سلامت و رفاه اجتماعی، تولیدی و خدماتی، زیربنایی و توسعه زیرساخت تقسیم می شوند که از یک یا دو دستگاه در هر گروه تجلیل خواهد شد و استراتژی دوم بررسی میزان رشد امتیاز عملکردی دستگاههای اجرایی استان طی دو سال اخیر و انتخاب برگزیدگان بر مبنای آن است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح ارزیابی دستگاه ها به محورهای ارزیابی اشاره کرد و افزود: علاوه بر این پنج گروه، ما محورهای برجسته دیگری به عنوان محورهای کلیدی در استان داریم، مانند موضوع اقتصاد مقاومتی و یا رصد تحقق توسعه استان که ما با بررسی آنها مشخص می کنیم کدام دستگاهها در تحقق اهداف برنامه توسعه موفق تر بوده اند. پس یک دسته از تجلیل شوندگان بر مبنای گروه های پنجگانه و میزان رشد عملکرد در دوسال و دیگری در موضوعات محوری و کلیدی استان قرار گرفته و از آنها تجلیل می شود. وی افزود: دسته سومی که در آن دستگاهها مورد ارزیابی قرار می گیرند میزان رشد شاخص های عمومی و اختصاصی است؛ یعنی دستگاه هایی که امتیازات شاخص های عمومی و اختصاصی آنها رشد و توسعه داشته است مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. همچنین استانداری تهران هم به طور جداگانه عملکرد فرماندار هر شهرستان و نیز بخشدار هر بخش را مورد ارزیابی قرار داده و نتایج آن را ارائه می کند. بر اساس این نتایج از فرمانداران و بخشداران برتر نیز تجلیل خواهیم کرد. در غیر این صورت ارزیابی به همان تقسیم بندی سه گروه محدود می شود. وی تاکید کرد: محور دیگر ارزیابی ها مربوط به حوزه کرونا است؛ در این سطح دستگاههایی که در رابطه با کنترل کرونا بهترین عملکرد  را داشته اند به عنوان دستگاههای نمونه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. انتهای پیام

ارسال توسط :

برنامه‌ریزی برای ۳۵۰۰ میلیارد تومان فروش غیرنقد برای پرداخت بدهی‌های شهری

به گزارش ایسنا، شکرالله بنار، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران از برنامه‌های سازمان متبوعش برای وصول بودجه غیرنقد شهرداری تهران خبر داد و گفت: سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی، سالانه رقم متعارفی از بودجه شهرداری را به روش غیر نقد تامین می کند و برای امسال هم تلاش دارد تا با این روش بدهی‌های بانکی شهرداری را پرداخت کند.

ارسال توسط :

وجود بیش از ۷۰ هزار کودک کار در کشور

به گزارش ایسنا، حبیب الله مسعودی فرید در یک برنامه رادیویی با تقسیم بندی کودکان کار به چند دسته گفت: یک‌سری کودکی که ساعاتی از روز خود را برای امرار معاش و یا نبود سرپرست مناسب، در خیابان بگذارنند، کودک خیابانی نامیده می‌شوند. بعضی از کودکان ساعاتی را در خیابان‌ها سپری می‌کنند و بعضی دیگر از کودکان که در ایران تعدادشان خیلی اندک است، به طور کامل در خیابان حضور دارند.

ارسال توسط :

ترافیک سنگین در محور کرج-چالوس

به گزارش ایسنا، مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه های کشور اعلام کرد که ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس در محدوده میدان امیرکبیر تا کیلومتر شماره یک سنگین است. 

ارسال توسط :
Scroll to Top