دوشنبه, ۷ فروردین ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2023-03-27
تبلیغات
کد خبر: 3297 |
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹ | ارسال توسط :
20 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

نمودار قیمتی و بررسی تحلیل تکنیکال نفت برنت  نمودار قیمتی و بررسی تحلیل تکنیکال قیمت دلار در مقابل ریال در بازار آزاد نمودار قیمتی و بررسی تحلیل تکنیکال قیمت انس جهانی به دلار بررسی نموداری بیت کوین   Bitcoin Elliott Wave and NEO Wave Analysis بررسی نموداری فلزات پایه در بازارهای جهانی روی        مس       آلومینیوم       […]

اقتصادآنلاین – مینا یوسفی، تحلیلگر بازارهای مالی؛ در این تحلیل صرفا بررسی شاخص های بازار سرمایه براساس قواعد تحلیل تکنیکال ارایه شده و دو سناریو محتمل مورد بررسی قرار گرفته است.

نگاهی بر بازارهای جهانی با دید تکنیکال

•    نفت

•    دلار

•    انس

•    بیت کوین

نمودار قیمتی و بررسی تحلیل تکنیکال نفت برنت

1

طی هفته اخیر نفت برنت عقب گرد دو هفته گذشته خود را پس گرفت. هفته گذشته برنت ۷.۵ درصد منفی خورد در حالی که این هفته بیش از ۸ درصد نوسان مثبت ثبت کرده است.

شنبه ۱۵ بهمن ماه نفت برنت ۷۹.۸۲ دلار به ازای هر بشکه معامله شده و شنبه این هفته ۲۲ بهمن ماه قیمت برنت به ۸۶.۵ دلار به ازای هر بشکه رسیده است. 

2

 

برای  نمودار نفت دو سناریو بلند مدت در نظر داریم. یا مثلث یا دیامتریک. مثلث بودن را در تحلیل هفته پیشین بررسی کردیم که یک پولبک به سقف مثلث بود. اما سناریوی دیامتریک  اگر محتمل باشد. رشد نفت تا ۱۳۰ دلار شاخه F هست و این ریزش از پیک اخیر شاخه g می باشد که به صورت یک دیامتریک الماسی فعلا در نظر گرفته شده.  G می تواند هنوز تمام نشده باشد و این تازه لگ اول آن باشد. به روز رسانی شده  را با سناریوی محتمل دیگرکه به صورت یک دیامتریک در نظر گرفتیم.

 

حمایت ۷۲-۷۵ هنوز معتبر هست و مقاومت های پیشین همچنان بر قرار.  دلار را به ترتیب خواهیم داشت. 

چارت دیامتریک- ۲۲ بهمن:

3

چارت ۱۵ بهمن:

نفت برنت تا زمانی که به سقف کانالیزه نفوذ نکرده است نگران کننده نیست و سناریو فیل نمیشود. تکمیل سناریوی الگوی مثلث (چندین ساله) مد نظر این سناریو است. در صورت مثلث بوده باشد با اتمام شاخه E الگو تمام شده و وارد یک موج صعودی جدید شده ایم که با شکست سقف مثلث در حال اتمام یک پولبک برای ادامه روند رشد هستیم .

لذا محدوده حمایت ۷۲ -۷۵ دلار مهم  می باشد. همانطور که در نمودار مشاهده میشود مستعد واگرایی مخفی مثبت نیز هستیم. ار اس ای به حمایت نزدیک می باشد.  مقاومت ها ۱۰۶-۱۱۰ و محدوده ۱۳۰ دلار مهم هستند

4

 نمودار قیمتی و بررسی تحلیل تکنیکال قیمت دلار در مقابل ریال در بازار آزاد

5

دلار به محدوده ۴۵۰۰۰ تومان رسیده است.

6

پیش تر در تحلیل دلار اشاره کردیم که دلار به محدوده خط مقاومتی چندین ساله نزدیک شده است و در طی دو هفته اخیر دلار محدوده ۴۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ هزار تومان در نوسان بوده است به طوریکه دلار شنبه ۲۲ بهمن ۴۵۰۴۰ تومان و شنبه ۱۵ بهمن ۴۴۹۰۰ تومان و  هفته پیشین ۸ بهمن در محدوده ۴۳۹۰۰ تومان  بوده است.  نمودار به روز رسانی شده USDIRR  به شرح زیر است:

به روز رسانی ۲۲ بهمن دلار در بازار آزاد:

7

 هفته های گذشته:

8

9

محدوده سقف قبلی  ۴۵۵۰۰ تومان فعلا یک پیک برای دلار است و پایان شاخه E از دیامتریک بزرگ هستیم.  این دیامتریک داخلی از خرداد ۱۴۰۰ شروع شده و ادامه دارد. حرکت بعدی دلار با خط نشان داده شده است رو به پایین و موقت است که شاخه F  را میسازد و می تواند روی حمایت ۳۹۰۰۰ تومان تمام شود و  وارد موج صعودی بعدی شویم.

حمایت نزدیک میان مدت دلار محدوده ۳۹۰۰۰ – ۴۱۰۰۰  تومان است و هدف های ۴۵۵۰۰ تومان و ۴۸۵۰۰  تومان را پیش رو دارد.

نمودار قیمتی و بررسی تحلیل تکنیکال قیمت انس جهانی به دلار

10

پس از کاهش ۳.۲ درصدی انس در هفته پیشین  آن  هم نزدیک مقاومت مهم ، این هفته انس جهانی بدون تغییر ماند.     

11

12

در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱۸۶۵ دلار می باشد و به سقف مثلث واکنش نشان داده است.

الگوی مثلث یا دیامتریک برای انس محتمل می باشد که شاخه (D) بلند مدتی را تکمیل میکند . اگر شاخه (D) در ۱۹۵۰ دلار تکمیل شده باشد این اصلاح ادامه دار است و شاخه (E)  در حال شکل گیری است .

در صورت مثلث بودن الگوی بلند مدت انس، محدوده  ۱۶۰۰ دلار برای پایان شاخه نزولی مهم است و حمایت نزدیک نیز محدوده ۱۷۸۰-۱۷۴۵ دلار خواهد بود. مقاومت ۱۹۰۰-۲۰۰۰ دلار مهم است.

نکته: ار اس ای هر وقت به محدوده عدد ۸۰ رسیده است ریزش قابل توجهی داشتیم.  

13

چارت به روز شده ۱۵ بهمن ماه:

14

چارت ۸ بهمن و اشاره به واگرایی منفی و برگشت ار اس ای:

15

بررسی نموداری بیت کوین  

Bitcoin Elliott Wave and NEO Wave Analysis

16

بیت کوین که در کوتاه مدت از حوالی ۱۵۵۰۰ دلار به محدوده ۲۴۰۰۰ دلار رسیده است. ابتدای هفته گذشته قیمت هر بیت کوین ۲۳,۳۲۷.۹۳ دلار بود ولی این هفته نزولی بوده و کاهش ۷.۵ درصدی برای بیت کوین رقم خورده است. در حال حاضر قیمت هر بیت کوین ۲۱,۷۱۱.۷۴ دلار می باشد. پیش تر گفتیم که نزدیک به یک مقاومت هستیم.

17

روند طبق انتظار در چارت به روز رسانی شده ۲۲ بهمن:

18

چارت به روز رسانی شده ۱۵ بهمن ماه:

19

چارت هفته گذشته:  اشاره به واگرایی منفی و اصلاح در عدد ار اس ایی. رشد یک ماه گذشته به لحاظ تکنیکالی کاملا قابل پیش بینی بود و واگرایی مثبت که با فلش سبز بین نمودار قیمت و اندیکاتور ار اس ای نمایش داده شده گویای این رشد بوده است. به نظر در اخرین شاخه از C هستیم و باید زمان دهیم تا الگوی مثلث خنثی از دید نئویو تکمیل گردد.  یک اصلاح موقت برای شاخه E مثلث داریم که می تواند تا محدوده ۱۸۵۰۰-۱۹۵۰۰ دلار باشد سپس برگشت قوی تری تجربه نماییم.

 محدوده مقاومتی کنونی حوالی ۲۴۰۰۰ -۲۵۰۰۰ دلار یک سقف خط روند داخلی میانه کانال است که بارها در گذشته به آن واکنش داشتیم.

در موج بعدی . اهداف ۲۵۰۰۰-۲۹۰۰۰-۳۳۰۰۰ دلار مهم می باشند.

20

21

22

بررسی نموداری فلزات پایه در بازارهای جهانی

23

روی        مس       آلومینیوم       سرب

 

بررسی نموداری فلز روی در بازارهای جهانی

24

دو هفته نزولی برای روی در بورس فلزات لندن رقم خورد.  این هفته نیز روی با ۶ درصد کاهش همراه شد و به عدد ۳۱۱۸ دلار به ازای هر تن رسید.

25

اگر الگوی بلند مدت دیامتریک باشد با اتمام شاخه G که خود دیامتریک میان مدتی بوده و واگرایی مثبت وارد الکوی بعدی شده ایم. سقف الگو با قدرت طی دو هفته گذشته شکست و باید با پولبک احتمالی مسیر رشد ادامه یابد. حمایت نیز  بالا آمده و ۳۰۰۰ ۲۸۰۰ دلار می باشد و هدف بعدی ۳۶۰۰-۳۸۰۰ دلار است. درمیان مدت شکست محدوده ۴۲۰۰- ۴۵۰۰ دلار مهم می باشد چرا که هم تایید اتمام الگو است هم خط میدل لاین کانالیزه است و همپوشانی قله F و فیبوهای مقاومتی است.

ولی اگر شاخه G بزرگ تکمیل نشده باشد آنگاه دو حالت خواهیم داشت: یا شاخه f تازه تمام شده و وارد g شده ایم که یک ریزش موقت است و از محدوده ۲۸۰۰-۳۰۰۰ دلار برگشت داریم. . یا الگوی بزرگ دیامتریک نیست و  سیمتریکال می باشد در این صورت میتوان  تا ۲۵۰۰ دلار برای روی انتظار ریزش داشت که این سناریو کمی بدبینانه خواهد بود.

چارت ۲۲ بهمن ماه روی:

26

27

بررسی نموداری فلز مس در بازارهای جهانی

28

بازار مس پس از نزدیک شدن به مقاومت ۹۵۰۰ دلار،  در یک ماه اخیر ۳.۲ درصد ریزش را تجربه کرده است.

29

قیمت هر تن مس شنبه ۱۵ بهمن ماه به۸۹۲۹ دلار  و این هفته شنبه ۸۹۰۰ دلار شده است.

اگر شاخه E به صورت یک دیامتریک بخواهد تکمیل شود آنگاه یک اصلاح در قالب e  داریم که می تواند در محدوده ۶۹۰۰ دلار تمام شود. اگر شاخه E تمام شده باشد که بعید است. با واکنش به حمایت ۸۶۰۰ دلار مجدد مسیر رشد طی میشود.

هفته گذشته اشاره داشتیم که  ار اس ای لب مرز حمایتی است که نباید شکسته شود در اپدیت این هفته شاهد شکست حمایت ار اس ای در تایم روزانه نیز هستم.

چارت ۲۲ بهمن مس:

30


31بررسی نموداری فلز آلومینیوم در بازارهای جهانی

32

کاهش قیمت آلومینیوم ادامه دار شد. نوسان این هفته حدود ۴.۵ درصد بوده است.

33

در حال حاضر قیمت هر تن آلومینیوم ۲۴۳۴ دلار می باشد و هفته گذشته ۲۵۷۰ دلار بوده است. کانالیزه معتبری در چارت هفتگی مشخص شده و واکنش مثبت این فلز به میدل لاین را داشته ایم.

دو سناریو چندین ساله را برای این فلز در نظر داریم . سناریو یک الگوی دیامتریک پاپیونی است که شاخه g ترکیبی به صورت یک زیگزاگ x مثلث خنثی تمام شده است و وارد الگوی بعدی شده ایم در جهت رشد.

مقاومت های مهم  ۳۲۰۰-۳۶۶۰  دلار . حمایت نزدیک۲۳۰۰-۲۳۹۰دلار می باشد.

۲۲ بهمن ماه:

34

35

سناریو دو. الگوی مثلث و شکست سقف آن و اتمام پولبک به خط شکسته شده .

36

بررسی نموداری فلز سرب در بازارهای جهانی

37

تکمیل شاخه C تحلیل و ریزش سرب در یک ماه  اخیر اتفاق افتاد و انتظار برگشت روند و یک رشد خوب برای سرب در ماه آتی،در پیش بینی هفته گذشته بود که فعلا با یک رشد ۴.۵ درصدی مواجه شده است…این رشد تا هفته آتی ادامه دار است.

38

قیمت هر تن سرب هفته پیشین ۲۲۰۰ دلار بود و اول هفته جاری به ۲۱۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. یک دیامتریک بلند مدتی و چندین ساله یک سناریوی محتمل است که الان زیر شاخ G هستیم و به نظر هنوز تمام نشده است. لذا مقاومت های مهم و حمایت های مهم را دنبال خواهیم کرد تا الگو تکمیل گردد.

در نمای نزدیک کوتاه مدت رشد خوبی تا ۲،۳۳۳ دلار داشتیم و  به نظر c تمام شده و این ریزش کوتاه d از دیامتریک بود که تکمیل شده است. زیرشاخه e رو به بالا باید شروع شود.

 مقاومت مهم ۲۶۰۰-۲۵۰۰ دلار را داریم که سقف آبی رنگ الگو است.  حمایت نزدیک۲،۰۰۰ دلار می باشد.

چارت به روز رسانی شده ۲۲ بهمن / ار اس ای روی یک حمایت معتبر کانالیزه است.

39

چارت هفته گذشته:

40

بررسی وضعیت بازار بورس از دید نموداری و سایر بازارهای موازی در ایران

42

    شاخص کل

•    شاخص هم وزن

•    صندوق طلای لوتوس

•    سکه نقدی

تحلیل تکنیکال شاخص کل ۱۶ بهمن:

برای روند شاخص کل از قله تاریخی مرداد ۹۹ به بعد  ابتدا یک دیامتریک الماسی شارپ و نزولی در قالب  A  در نظر داریم که از ۲ میلیون ۱۰۰ هزار واحد با این الگو به کمترین مقدار چند سال اخیر ۱ میلیون و ۹۵ هزار واحد رسیده است.

 و پس از آن یک رشد سینوسی و  زمانبرتر در قالب B در حال تکمیل است که احتمالا  دیامتریکی پاپیونی است و لگ ها به لحاظ زمانی نیز به هم تشابه دارند.

(با توجه به گذر زیر شاخه C از سقف a به نظر الگوی دیا از مثلث محتمل تر است و نهایتا روند همین تحلیل خواهد بود). اولین هدف را محدوده ۱۶۶۰۰۰۰ و۱۷۱۰۰۰۰۰ واحد می دیدیم که طی دو هفته اخیر با ثبت پیک ۱ میلیون ۶۹۰ هزار واحد شاخص ریخت.

موج E به صورت یک کارکشن زیگزاگ تمام شده و در حال حاضر اصلاح زیرشاخه f را خواهیم داشت که با شکست خط ۰-bتایید شده است. که حمایت قوی محدوده ۱،۴۹۰،۰۰۰ و  ۱،۳۸۰،۰۰۰ واحد می باشد و سپس برگشت قوی شاخص از محدوده حمایتی انتظار می رود .

اما در صورت ایکس موج بودن این ریزش می توان یک WXY را در نظر داشت و یک Y رو به بالا داریم تا شاخه E تمام شود . باید ساختار پیش رود تا با قطعیت در مود هر سناریو نظر دهیم.

سناریوی دیگر برای شاخص یک سیمتریکال است از شروع ریزش سال ۹۹ تا کنون. که ریزش کنونی شاخه اخر I را تکمیل میکند.  

 ار اس ای با عبور از ۵۰ ادامه ریزش را تایید کرده و باید تا رسیدن به خط حمایتی داخلی مشخص شده  همراه با واگرایی مخفی مثبت باید برگشت روند را شاهد باشیم.  

توضیحات قبل پای برجا:

شاخص می تواند یک دیامتریک موجA و یک دیامتریک موج B باشدو سپس C را داشته باشیم.  امواج صعودی دیامتریک B شارپ هستن و اموج اصلاحی آن نوسانی و کند.  هم پوشانی و زمان لگ ها به هم شبیه هست که پیش بینی ها را محتمل تر کرده است.   شاخه E یک کارکشن بوده و تمام شده و  حال لگ F در حال تکمیل است.

پس از انتشار دستورالعمل جدید شورای رقابت و اعلام حذف فروش خودرو از بورس کالا  به دلیل انحصاری اعلام شدن محصولات شرکت های خودروساز شاهد فشار فروش مضاعفی در بازار و گروه خودرویی و کاهش ارزش معاملات خرد هستیم. شاخص جای حساسیست و به حمایت اولیه نزدیک است، لذا هر تصمیمی مهم بوده و منجر به برگشت یا شکست این محدوده میشود. حمایت ها : ۱ میلیون و ۴۶۰ هزار واحد و ۱ میلیون و ۵۲۰ هزار واحد می باشد.

آپدیت ۲۲ بهمن: شاخص کل با ۱۲۱۱۰ واحد منفی به ۱ میلیون و ۵۴۵ هزار واحد رسید. ۰.۷۸ درصد منفی.

 شاخص کل از حوالی ۱ میلیون و ۶۹۵ هزار واحد شروع به اصلاح نموده و با تکمیل سه موجیE  به صورت یک زیگزاگ ۵ ۳ ۵ مسیر اصلاح میان مدت شاخه نزولی F از (B) را طی میکند.  اگر E همین قله اخیر تمام شده باشد . با یک رشد موقت تا مثلا ۱ میلیون ۵۹۰  الی ۱ میلیون ۶۰۰ هزار واحد میتواند دوباره مسیر نزولی را طی کند تا سناریو تکمیل شود. از طرفی موج  E اگر ادامه دار باشد میتواند دیامتریک و ترکیبی باشد که سناریوهای بعدی میشود. باید زمان بگذرد.  

43

۱۶ بهمن:

44

45

46

سناریو دوم شاخص کل :

E ادامه دار باشد:

 در سناریوی اول E یک زیگزاگ بود. ۵.۳.۵ . ولی در این سناریو می تواند لگ E صعودی هنوز تمام نشده باشد و  این لگ به صورت یک دیامتریک پاپیونی یا الماسی یا یک الگوی ترکیبی باشد در نتیجه اصلاح فعلی موقت باشد و از همین محدوده حمایت ۱.۴۹۰ -۱.۴۴۰ میلیون واحد یک برگشت خوب داشته باشیم تا بقیه لگ های دیا تکمیل شود.

47

سناریوی سوم :  سناریوی خوشبینانه است که با رشد دلار و سکه و بازارهای موازی بالاخره بعید هم نیست و میشود مد نظر داشت:

بعد از اتمام دیامتریک الماسی وارد یک الگوی جدید رو به بالا شده ایم. در الگوی جدید یک ۵ موجی ایمپالس منفرد داشته باشیم.

حال اصلاح با شتاب اخیر ۴ از ۵ از ۱ آن  باشد و پس از اتمام در حمایت نزدیک یک رشد موج ۵ خواهیم داشت.

حمایت ها و مقاومت های نزدیک مشخص شده است.

۲۲ بهمن : حرکت نوسانی شاخص در هفته ای که گذشت. حمایت فیبوی ۵۰ درصد ریترسمنت موج گذشته روی ۱،۵۶۲،۰۰۰ واحد است که معتبر بوده و به آن نفوذ نداشته است. سمت و سوی شاخص هنوز مشخص نیست چرا که این هفته حرکت ساید بوده است. لذا همچنان باید به ارزش معاملات دقت داشت و احتیاط نمود.

48

۱۶ بهمن:

49

تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن:

۲۲ بهمن: حرکت ساید شاخص هم وزن را بدون اصلاح خاصی این هفته داشتیم. سناریوهای مختلفی در نظر داشتیم که فعلا پای برجا هستند و در حال حاضر شاخص هم وزن به حمایت نزدیک سقف های ماژور قبل که تلاقی فیبوی حمایتی نیز هست نفوذ نکرده است. عدد این حمایت ۴۷۳۱۰۰ واحد می باشد . شاخص هم وزن امروز با ۴۸۱۴ واحد به عدد ۴۸۰،۸۵۱ واحد رسید. فعلا سناریو های قبلی پای برجاست و باید زمان داد تا یک سناریو قوی تر شود. اگر ۱ یا A همین پیک قبلی تمام شده باشد این موج ۲ یا B خواهد بود که برای آن ریزش اخیر a و رشد بعدی b و سپس اصلاح c را داریم تا یک کارشکن تکمیل گردد.

RSI عدد ۵۰ را به پایین شکسته ولی همین حوالی یک حمایت دارد که مشخص شده است.

50

۱۶ بهمن: خوشبینانه اگر بخواهیم در نظر بگیریم  این رشد اخیر ۳ از ۵ بوده و اصلاح شارپ روزهای گذشته ۴ از ۵ . به زودی با رسیدن به محدوده حمایتی مشخص شده یک ۵ از ۵ شروع میشود که میتواند تارگت پیک تاریخی را داشته باشد. روند پیش رو به نظر همبستگی زیادی با عکس العمل سازمان و شورای عالی بورس به مصوبات اخیر شورای رقابت در مورد خودرو دارد.

51

سناریو های دوم شاخص هم وزن:

 با اتمام یک مثلث از کف ۳۵۸۸۰۰ واحد یک ۵ موجی داشتیم که بخشی از الگوی جدید است. اصلاح اخیر از پیک ۵۲۶۰۰۰ واحد موج۲  از یک ایمپالس درجه بالاتر یا B از یک کارکشن می باشد.

یا  یک ۵ موجی داریم در شاخه اول که ۱ یا A از یک زیگزاگ است. این ۵ موجی در حال تکمیل است و فعلا در انتهای ۴ از ۵ هستیم که اصلاحی است. زمان مشخص میکند کدام سناریو محتمل تر خواهد شد.

نتیجه این سناریو با سناریوی بالایی فرقی ندارد و هر دو یک مسیر را طی میکنند.

52

 سناریوی محتمل دیگر :

کل الگوی دو سال و نیمه را یک مثلث داشته باشیم که با اتمام زیر شاخه D این اصلاح یک الگوی تصحیحی برای تکمیل زیرشاخه E مثلث خواهد بود و سپس یک رشد خوب داریم.E می تواند ناقص باشد و تا کف مثلث پایین نیاید. حمایت ها پیش تر بیان شده است.

53

نهایتا هر دو سناریو یک نتیجه دارند و آن هم اصلاح موقت شاخص هم وزن برای کسب انرژی و شروع الگوی جدید صعودی. محدوده حمایتی قوی همان ۴۷۰۰۰۰ و سپس ۴۱۴۰۰ -۴۳۵۰۰۰ واحد است.

تحلیل تکنیکال طلا (صندوق س.پشتوانه طلای لوتوس)

54

افزایش بهای هر واحد سرمایه گذاری صندوق طلا در هفته اخیر

55

 در حال حاضر قیمت هر صندوق طلای لوتوس ۱۶۳,۹۰۱ ریال می باشد و هفته پیشین ۱۶۱،۵۰۰ ریال است.

در سناریو بلند مدت، شاخه B صعودی یک دیامتریک پاپیونی یا سیمتریکال است. اکنون در انتهای شاخه E هستیم . در صورت دیامتریک بودن شاخه F نزولی هنوز شروع نشده است و برای شاخهF حمایت معتبر و قوی در محدوده ۱۳۵۰۰۰-۱۳۹۰۰۰ و سپس  ۱۱۵۰۰۰ریال را داریم.

چارت به روز شده  با نمای کانالیزه صندوق طلای لوتوس را مشاهده میکنید احتمالا یک سیمتریکال  داریم و الگو ادامه دار است.  سقف نقطه چین میانه کانال را به عنوان یک مقاومت مهم در میان مدت اهمیت میدهیم. سقف کانال بالایی همپوشانی دارد با فیبوی ۱.۶۱۸ درصد  که مهم می باشد که امروز دقیقا روی مقاومت است باید دید شکسته خواهد شد یا خیر.

۲۲ بهمن:

56

۹ بهمن ماه:

57

۲ بهمن ماه

58

نمودار قیمتی و بررسی تحلیل تکنیکال قیمت سکه نقدی

59

سکه در تمام ادوار صعودی بوده است.

هر سکه امامی در روزهای مشابه هفته گذشته یعنی در تاریخ یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱  با رقم ۲۴۰,۹۳۰,۰۰۰ ریال داد و ستد شده بود که مقایسه قیمت روز جاری با آن، بیانگر افزایش ۲.۲۸ درصدی یا ۵,۵۱۰,۰۰۰ ریال سکه امامی نسبت به هفته گذشته می باشد.

در حال حاضر قیمت هر سکه امامی۲۴۶,۴۴۰,۰۰۰ ریال می باشد.

60

به روز رسانی نمودار سکه ۲۲ بهمن :

61

سقف قبلی شکسته شد. برای سکه سقف ۲۲۰۰۰۰۰۰۰ ریال مهم بود که قویا شکسته شد و تقاضای هیجانی در بازار با یک واگرایی مثبت مخفی در ار اس ای نمودار شکل گرفت.  مقاومت های فیبو مهم هستند و در صورت ادامه این رشد،  سکه حوالی ۲۵۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال در گام اول و خوشبینانه  ۲۹۰۰۰۰۰۰۰ ریال مقاومت بسیار مهم داریم و به لحاظ زمانی از نیمه دوم اسفند برای سکه اصلاح  پیش بینی میشود.

۱۵ بهمن:

62

63

طبق نمودار سکه در اواخر آبان ماه ۱۴۰۱ با شکست پیک قیمتی تاریخی  ۱۶۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال اوج گرفت و شاهد رشد افسار گسیخته آن بودیم. در چند ماه اخیر یک دیامتریک یا مثلث انبساطی و یا حتی یا سیمتریکال در قالب شاخه B در حال تکمیل است که روندی نوسانی و کند دارد و مجموعا صعودی بوده است. شاخه E هستیم . اگر اصلاح زیادی نداشته باشیم میتواند یک سیمتریکال باشد و کف f  در اصلاح بعدی خیلی پایین نمی آید. محدوده ۲۲۰۰۰۰۰۰۰ ریال حمایت میشود.

منبع خبر «» است و خبریا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 3297 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09800000000  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبریا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبریا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید