امروز: دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | برابر با: الإثنين 15 شوال 1443 | 2022-05-16
کد خبر: 77671 |
تاریخ انتشار : پنجشنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ | ارسال توسط : |
144 بازدید
۰
| 2
ارسال به دوستان
پ

به گزارش ایسنا، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان “دانستنی‌های تامین اجتماعی” منتشر می‌کند و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان “دانستنی‌های تامین اجتماعی” منتشر می‌کند و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می‌پردازد.

وی در پاسخ به اینکه اگر بیمه شده‌ای در اثر حادثه یا بیماری فوت کرد آیا حقوقی برای پدر ومادر وی برقرار می‌شود؟ گفت: شرط برقراری حقوق برای پدر و مادر بیمه شده این است که بیمه شده در زمان حیات درخواست داده باشد که پدر و مادرش به دلیل آنکه منبع مالی و درآمدی ندارند و هزینه‌های زندگی آنها را بیمه شده تامین می‌کند، تحت کفالت وی قرار بگیرند.

زدا ادامه داد: اگر این‌طور باشد و در زمان حیات تحت کفالت آمده باشند، چنانچه بیمه شده فوت کرد، پدر و مادر می‌توانند حقوق وی را دریافت کنند، در غیر این‌صورت چنین امکانی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، یکی از گروه‌هایی که می‌توانند تحت تکفل بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی قرار گیرند، والدین بیمه شدگان هستند که بنا به شرایطی به تبع آنها از خدمات این سازمان برخوردار می‌شوند. ‌

بر اساس قوانین و مقررات تامین اجتماعی، برای تحت پوشش قرار گرفتن والدین و برخورداری آنها از خدمات این سازمان، باید سن پدر ۶٠سال تمام و مادر ۵۵ سال تمام باشد.

به غیر از شرایط سنی، تامین معاش پدر و مادر به عهده بیمه شده باشد و از هیچ سازمانی مستمری دریافت نکنند یا به تشخیص کمیسیون پزشکی موضوع ماده ٩١ این قانون از کارافتاده باشند.

همچنین، در زمان ارائه تقاضای کفالت برای والدین، آنها بیمه شده سازمان تامین اجتماعی نباشند.

بر اساس قانون، والدین بیمه شده برای تحت پوشش قرار گرفتن، مشمول سایر صندوق‌های بیمه و بازنشستگی از نظر پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی یا دریافت حقوق و مستمری نباشند.

انتهای پیام

منبع خبر ( ) است و خبریا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top