امروز: جمعه, ۱ بهمن ۱۴۰۰ / بعد از ظهر / | برابر با: الجمعة 18 جماد ثاني 1443 | 2022-01-21
کد خبر: 52206 |
تاریخ انتشار : سه شنبه, 15 بهمن 1398 | ارسال توسط : |
89 بازدید
۰
| 1
ارسال به دوستان
پ

محمدرضا میرتاج الدینی، چهره سیاسی اصولگرا معتقد است: جریان اصیل انقلابی می تواند با یک آسیب شناسی و انجام اصلاحاتی در برنامه ها و همچنین ارائه کارنامه عملکردی خود در بخش‌های موفق، آرای مردم را در انتخابات آینده مجلس به خود جلب کند.

زهره ترسایی: تلاش اصولگرایان برای رسیدن به وحدت ذیل چتر شورای ائتلاف جدی تر از قبل دنبال می شود. با این وجود اما دو موضوع این شورا را وارد چالش کرده است، یک سرلیستی لیست اصولگرایان در تهران آنهم در شرایطی که چهره هایی چون قالیباف، آقاتهرانی، میرسلیم و مصباحی مقدم هرکدام به نوعی داعیه دار سرلیستی هستند، چالش دوم اما یک چالش تکراری است، چالش جبهه پایداری و روش های تک روانه و اختلاف برانگیزش.

محمدرضا میرتاج الدینی، چهره سیاسی اصولگرا و نماینده ادوار مجلس که خود این دور از انتخابات کاندیدا شده، به روندی که درحال طی شدن است امیدوار بوده و معتقد است: «اصولگرایان در انتخابات آینده مجلس به دلیل کارنامه موفق خود دست برتر را خواهند داشت.»

او که مهمان کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین بود، تاکید دارد که از دل تحرکات شورای ائتلاف در نهایت یک لیست بیرون خواهد آمد و اگر پایداری ها هم لیستی مجزا بدهند اشتراکاتش با لیست شورای ائتلاف زیاد خواهد بود. میرتاج الدینی همچنین جریان سوم را یک جریان بی ریشه می داند که مردم به آنها اعتماد نخواهند کرد.

مشروح این گفتگو را بخوانید؛

*****

آقای میرتاج‌الدینی! شما خودتان به شورای ائتلاف رفت و آمد دارید،این شورا از نگاه شما از نظر شما این شورا چقدر جامعیت دارد؟ با توجه به غیبت چهره های شاخص و میانه رو اصولگرا، فکر می کنید در نهایت خروجی این شورا یک لیست در جریان اصولگرا باشد؟

در همه ادوار انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری از چند سال گذشته به این طرف، تشکیلاتی در جریان های عمده کشور شکل می‌گیرد که منحصر به یک جناح یا جریان خاصی هم نیست به طوریکه شاهدیم اصلاح طلبان نیز در ادوار گذشته گاهی با عنوان شورای اصلاح طلبان و گاهی با عناوین دیگری ورود کرده اند که اینها مربوط به کارهای درون تشکیلاتی هر جریان است.

در جریان انقلابی هم در گذشته هماهنگی ها و ساماندهی تشکیلاتی در قالب های مختلف شکل می‌گرفته که به طور مثال در دوره انتخابات ریاست جمهوری قبل با جمنا ورود کرد که به موفقیت هایی هم دست یافتند؛ در این دوره از انتخابات هم با توجه به اینکه کارهای تشکیلاتی و فعالیت های درون تشکیلاتی جمنا تعطیل نشده بود، همان مجموعه با نگاهی به آینده کارها را شروع کرد که در نهایت شورای ائتلاف اعلام موجودیت کرد؛ به عبارتی بعد از موفقیت های نسبی که جمنا در رسیدن به کاندیدای واحد در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و جذب قریب به ۱۶ میلیون رای به دست آورد سعی شد با نگاه به آینده نواقص موجود حذف شود بنابراین در این دوره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب وارد عرصه انتخابات شده است.

البته باید عرض کنم که از ویژگی های جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) این بود که بدنه نیروهای انقلاب و اصولگرا را دخیل دانسته و در تصمیم گیری مشارکت دادند، از رده شهرستان ها و استان ها هم نظرسنجی داخلی و علمی انجام شد و در نهایت مجمع عمومی ۳ هزار نفری تشکیل و کاندیداهای اولیه جریان انقلاب از میان همان ۳ هزار نفر انتخاب شدند؛ این اقدام یک موفقیت بود اگرچه که کامل نبود و ایرادهایی داشت اما حرکت جدیدی بود.

از کاستی های جمنا این بود که تشکل های انقلابی و اصولگرا کمتر در آن حضور داشتند

در تشکیلات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تلاش شد امتیازات گذشته حفظ و کاستی‌ها جبران شود؛ یکی از کاستی های جمنا این بود که احزاب و گروه های هم سو و تشکل های انقلابی و اصولگرا کمتر در آن حضور داشته و بیشتر شخصیت های حقیقی بودند که این اشکال در تشکیلات شورای ائتلاف برطرف شده است، به طوریکه هم اکنون شورای استان‌ها و شهرستان‌ها شکل گرفته و در مجمع هر شهرستان بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر از نخبگان جریان انقلابی عضویت دارند که کاندیداهای اولیه در این مجامع انتخاب شده و بعد با نظرسنجی میان مردم نامزدهای نهایی در لیست شورای ائتلاف قرار می‌گیرند به عبارتی هم نظر مردم و هم بدنه جریان انقلاب کاملا در این قضیه دخیل هستند. تاکید می کنم کاستی‌هایی که در جمنا وجود داشت از جمله اینکه حضور تشکل های هم سو کم بود در شورای ائتلاف حل شده است به طوریکه در شورای ائتلاف همه تشکل های انقلابی را دعوت کردند و نماینده دارند.

از شخصیت های انقلابی برای حضور در شورای ائتلاف دعوت شده است

پس دعوت برای حضور تشکل ها از سوی شورای ائتلاف صورت گرفته است؟

بله دعوت شده اند؛ ببینید هم اکنون شورای ائتلاف متشکل از دو گروه یعنی تشکل های همسو و شخصیت های حقیقی جریان انقلابی که حزبی هم نیستند است که همگی برای حضور در این جریان دعوت شده اند؛ به طور مثال بعضی از شخصیت های جریان انقلاب همچون آقایان جلیلی، قالیباف و محسن رضایی اگرچه حزب خاصی ندارند به شورای ائتلاف دعوت شده اند، بعضی ها هم مثل آقای حاجی بابایی خودشان حضور پیدا می‌کنند، برخی دیگر هم نمایندگان شان در شهرستان ها و تهران حضور دارند، از نظر احزاب هم حتی از جبهه پایداری هم دعوت شده است.لازم است این جا تاکید کنم که یک ویژگی شورای ائتلاف این است که نیمی از این تشکلات را جوانان و بانوان تشکیل داده اند به طوریکه حضور جوانان و بانوان در شورای ائتلاف بسیار برجسته و قابل توجه است.

حلقه نزدیک به لاریجانی در شورای ائتلاف حضور دارد

از جلیلی یا محسن رضایی دعوت کرده اید اما از میانه روهایی مثل آقای لاریجانی دعوتی نشده است، این خودش نوعی گزینش گری نیست؟

شورای ائتلاف سخنگو دارد، افرادی مثل آقای چمران، آقای سروری و .. باید توضیح بدهند و من در کم و کیف موضوع نیستم، ولی همین مقدار میدانم که افراد نزدیک به آقای لاریجانی مثل آقای مهندس باهنر یا مثل حزب مؤتلفه حضور دارند و اگر خود آقای لاریجانی هم نباشد یک حلقه نزدیک به ایشان حضور دارد.

جبهه پایداری استان ها در شورای ائتلاف حضور دارد

در مورد جبهه پایداری هم گفتید دعوت شدند و حضور دارند اما اظهارات دبیرکل جبهه پایداری مبنی بر اینکه “به ائتلافی که هدفش باختن باشد نمی‌پیوندیم” یا “دوره پدرخواندگی تمام شده است” یا اظهارات یکی دیگر از اعضای این جبهه مبنی بر اینکه “قرار نیست همواره جبهه پایداری انعطاف به خرج دهد” به نوعی این طور القا می کند که این جبهه همراهی با شورای ائتلاف ندارد و شاید لیست مستقل بدهد. در حال حاضر چه کسی به نمایندگی از جبهه پایداری در جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا می کند؟

جبهه پایداری به شورای ائتلاف دعوت شده اند ولی هنوز به طور کامل هماهنگی به وجود نیامده است. جبهه پایداری یکی در مرکز است و یکی در استان ها؛ جبهه پایداری در استان‌ها در شورای ائتلاف حضور دارند پس ما با استان ها اختلافی نداریم، مثلا در استان آذربایجان شرقی افراد اصلی شورای ائتلاف از اعضای جبهه پایداری هستند اما در مرکز هنوز به آن توافق نهایی نرسیده اند.

پایداری ها می خواهند در تصمیم گیری شورای ائتلاف مشارکت داشته باشند

حرف دوستان در جبهه پایداری این است که در تصمیم گیری ها هم مشارکت داشته باشند یعنی اینطور نباشد که بعد از تصمیم گیری به آنها خبر بدهند که شما هم ملحق بشوید؛ لازمه این کار هم نزدیکی و همراه بودن است، با توجه به اینکه از ابتدا پایداری‌ها را دعوت کرده اند پیش بینی من این است که در آینده هم ائتلاف و همراهی با آنها شکل خواهد گرفت و در نهایت به یک لیست واحد در تهران می‌رسند یا روی لیستی که تعداد زیادی از افراد آن مشترک باشد توافق می کنند.

مصداقی در گذشته بوده که ابتدا تصمیم گیری شود و در نهایت نتیجه به جبهه پایداری اعلام شود؟

تلقی شان این است؛ برای اینکه این ابهام و این تلقی پیش نیاید من به آنها گفتم لازمه اش این است که در جلسات شرکت کنند؛ از اول هم دعوت بودند و اگر شرکت می‌کردند این ابهام و مشکل برطرف می‌شد اما حضور پیدا نکردند.

لیست جبهه پایداری به لیست شورای ائتلاف نزدیک است

با این تفاسیر پیش بینی شما این است که جبهه پایداری لیست مستقلی نخواهد داد؟

اگر هم بدهد پیش بینی من این است که بسیار به لیست شورای ائتلاف نزدیک خواهد بود.

نزدیک خواهد بود یعنی…

ممکن است هر کدام از لیست ها دو تا سه نفر اختصاصی داشته باشند که در لیست دیگری نیست.

آیات یزدی، مصباح و موحدی کرمانی نقش پدرانه برای شورای ائتلاف دارند

آقای آقاتهرانی مدتی پیش بحث تشکیل شورای فُقها را دوباره مطرح کردند، شبیه آن چیزی که در انتخابات گذشته بود و آیت الله یزدی، آیت الله مصباح و آیت الله موحدی کرمانی در آن حضور داشتند،به نظر شما تشکیل چنین شورایی موضوعیت دارد؟

چیزی شبیه به این انجام شده است چون هم اعضای اصلی شورای ائتلاف با جامعه روحانیت چند جلسه داشتند و هم با آیت الله مصباح یزدی دیدار کردند و توصیه آنها هم به همگرایی و وحدت بوده است؛ جامعه روحانیت مبارز که در راس آن شخصیتی مانند آیت الله موحدی کرمانی هستند و در کنار آن جامعه مدرسین و همچنین شخصیتی مانند آیت الله مصباح نقش پدرانه خود را دارند و اگرچه هیچ وقت وارد جزئیات نمی‌شوند که چه کسی در لیست باشد و چه کسی نباشد اما در هماهنگی‌ های کلی حضور دارند، علاوه بر آن جامعه روحانیت مبارز هم سه نفر نماینده در شورای ائتلاف دارد.

آقای میرتاج الدینی! در نخستین بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بر نفی سهمیه بندی برای تشکل‌ها و جریان‌های سیاسی تاکید شده بود، اجرایی کردن این موضوع تا چه میزان بین اصولگرایان قابل تحقق است؟ آیا در عمل امکان عملیاتی کردن این موضوع وجود دارد به ویژه اینکه اصولگرایان در چند انتخابات اخیر از همین ناحیه آسیب دیده اند.

این یک امر طبیعی در عرصه فعالیت های سیاسی و تشکیلاتی است که در همه احزاب وجود دارد، شما اگر از جنبه مثبت هم به موضوع نگاه کنید افرادی که بیشتر با هم هستند، بیشتر با هم جلسه دارند و با هم همفکر هستند علاقه مندند که نمایندگان آنها در لیست باشد. در جناح اصلاح طلبان هم همین طور است که آنها هم فرایندی را برای خودشان طراحی کردند تا این مشکل را برطرف کنند.

فرایندی که شورای ائتلاف و جریان انقلاب برای این موضوع پیش بینی کرده یک فرایند مردمی از پایین به بالا است که اگر خوب شکل گیرد سهمیه بندی در عمل منتفی می‌شود، فرآیند هم این گونه است که در شهرستان ها و استان ها بسته به بزرگ یا کوچک بودن شهرستان مجامع ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفری متشکل از نخبگان تشکیل می شود، بعد به طور مثال برای شهرستانی که دو نماینده نیاز دارد دو تا سه برابر مورد نیاز نامزدهایی که همسو و هم جهت با جریان انقلابی هستند انتخاب می شوند، بعد از ثبت نام یک ارزیابی اولیه هم در سطح مجامع و هم نظرسنجی علمی که شک و شبهه به آن وارد نباشد میان مردم صورت می گیرد، به این ترتیب هرکسی که محبوبیت بیشتری میان مردم داشته باشد شورای ائتلاف هم از او حمایت می‌کند؛ البته در تهران ممکن است فرایندی غیر از فرایند شهرستان ها درنظر گرفته شود چون شرایط و ویژگی های خاص خودش را دارد.

اختلافی بر سر ریاست حدادعادل بر شورای ائتلاف وجود ندارد

ولی حتی در مورد ریاست شورای ائتلاف هم حرف و حدیث بود و برخی ریاست آقای حداد را قبول نداشتند و ….

این موضوع رفع شد؛ خود آقای چمران هم در مصاحبه ای با فرهیختگان به طور رسمی اعلام کردند و دیگر در این رابطه بحثی نیست، اعلام کردند که آقای حداد مسولیت شورای ائتلاف را دارد. در این زمینه هیچ اختلافی نیست؛ بالاخره هر جمعی که باشد یک نفر به عنوان رئیس آن جمع، جلسات را اداره می‌کند و اختلافی هم در این رابطه وجود ندارد.

تصمیم گیری ها جمعی است؟

بله شورایی است، وقتی تصمیم گیری ها شورایی است از این جهت بحث خاصی پیش نمی آید و هیچ اختلافی هم نیست.

شورای ائتلاف قرار است وجهه انتخاباتی داشته باشد یا ممکن است مانند سازوکارهای گذشته بعد از انتخابات کنار گذاشته شود؟

من در ابتدا توضیح دادم؛ هرکدام از عناوینی که مطرح می شوند در واقع فرایندهایی هستند که با توجه به شرایط آن زمان انتخاب می‌شود اما نکته اصلی این است که ارکان اصلی جریان و مجموعه ای که فعالیت دارند یک جریان مستمر است و به فعالیت خود ادامه می دهد؛ زمانی در قالب آبادگران معرفی می‌شوند، زمانی در قالب جبهه مردمی نیروهای انقلاب و امروز هم در قالب شورای ائتلاف، یعنی حالت تعالی و پیشرفت دارد که چهره ها و نیروهای جدید و همچنین مجموعه های جدیدی هم به آن اضافه می‌شوند؛ اینکه عنوان قبلی را ادامه نمی‌دهند علت این است که می‌خواهند گام دیگری باشد که ظرفیت های جدیدی به آن اضافه شود.

شورای ائتلاف به هیچ شخصیت سیاسی منتسب نخواهد شد

مهم ترین رویکردی که شورای ائتلاف در صورت پیروزی در انتخابات مجلس در پیش خواهد گرفت چه خواهد بود؟

اگر نیروهای انقلاب در مجلس توفیق پیدا کنند به هیچ شخصیت سیاسی گذشته و حال انتساب نخواهند داشت و فراکسیونی که ما در مجلس تشکیل خواهیم داد فراکسیون ولایی و انقلابی است که تنها بر اساس رهنمود های رهبر معظم انقلاب و نظر ولایت حرکت خواهد کرد؛ در واقع نزدیکی و دوری ما به شخصیت های سیاسی با ملاک های ولایت و رهبری است.  هرچقدر یک شخصیت سیاسی به رهبری و دیدگاه ها و رهنمودهای ایشان در عمل پایبند تر باشد به او نزدیک تریم و هرچقدر که فاصله بگیرد ما هم دورتر می‌شویم، این ملاک سیاسی اصلی ما در جریان انقلاب است.

لیست غالب اصولگرایان در انتخابات لیست شورای ائتلاف است

آقای میرتاج الدینی! با روندی که اصولگرایان در پیش گرفته اند این احتمال وجود دارد که چند لیست بیرون بیاید؟

از نظر لیست، لیست غالب به نام جریان انقلاب و شورای ائتلاف که این جریان را مدیریت می‌ کند خواهد بود؛ واقع امر این است که انتخابات مجلس در گستره وسیعی اتفاق می افتد و امکان توافق و ائتلاف صد درصدی نیروها وجود ندارد و با وجود همه تلاش ها در نهایت بین ۷۰ درصد نیروها اتئلاف صورت گیرد و همیشه ۳۰ درصد حرکت‌های انفرادی و مستقل وجود دارد که این طبیعت انتخابات مجلس است. ممکن است بعضی از لیست هایی که درمورد تهران گفتم با چند تفاوت نزدیک به لیست شورای ائتلاف باشد اما به طور قطع لیست اصلی همان لیستی است که با عنوان شورای ائتلاف وارد عرصه انتخابات می شود.

این رای اصولگرایان را شکننده نمی‌کند؟

عرض کردم که ما اگر همه ظرفیت مان را به کار بگیریم می توانیم بین ۷۰ درصد نیروها هماهنگی ایجاد کنیم که البته موفقیت بسیار بزرگی است، ۳۰ درصد باقیمانده هم افرادی هستند روحیه تشکیلاتی نداشته و به صورت مستقل وارد می شوند؛ البته حرکت های انفرادی هم وقتی می‌بینند تنها می‌مانند چند نفر را پیدا کرده و لیستی درست میکنند و محوری برایش قرار می‌دهند.

جریان انقلاب در بحث سرلیستی به مشکل نخواهد خورد

اما با کاندیداتوری آقای قالیباف و حضور چهره هایی مثل آقایان آقاتهرانی، مصباحی مقدم، موسی پور، میرسلیم احتمال اینکه اصولگرایان در سرلیست به اختلاف بخورند وجود دارد؟

در مورد سر لیستی جریان انقلاب در تهران مشکلی پیش نخواهد آمد، باید منتظر بمانید تا سخنگوی شورای ائتلاف در این مورد اطلاع رسانی کند.

نشانه های وحدت و ائتلاف در جریان انقلابی بیشتر شده است

پایداری‌ها تاکید کردند اگر آقای قالیباف به دنبال ائتلاف با آنهاست باید از یکسری چیزها عقب نشینی کند، این اظهارات زودهنگام ممکن است منجر به چند لیست شدن اصولگرایان شود؟

رایزنی و جلسات هم گرایی با گروه های هم سو و طیف های انقلابی توسط شورای ائتلاف ادامه دارد و نشانه های وحدت و ائتلاف بیشتر شده است خواست بدنه نیرو های انقلاب از احزاب و گروه های جریان انقلاب هم گرایی و اتحاد است. احزاب و تشکل های انقلابی به این خواست مردم و بدنه نیروهای انقلاب باید توجه جدی داشته باشند.

مردم به جریان های بی ریشه اعتماد نمی‌کنند

با توجه به انتقاداتی که به عملکرد هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در اداره امور کشور وجود دارد که مصداق آن را می توان در شعار ” اصولگرا، اصلاح طلب دیگه تمومه ماجرا” دید، شما فکر می‌کنید امروز پایگاه رای اصولگرایان و اصلاح طلبان چقدر است؟ یعنی مردم اقبالی به این دو جریان دارند؟ شما دست برتر را در انتخابات آینده با اصولگرایان می‌بینید یا اصلاح طلبان یا یک جریان سومی که بتواند آرا مردم را به سمت خود جلب کند؟

 ببینید جریان‌های ریشه دار به صورت زیربنایی یک محبوبیت و رای سنتی در میان مردم دارند اما در هر دوره با توجه به شرایط سیاسی جامعه و برنامه ها و چهره های جدیدی که معرفی می‌کنند میزان آراءشان بالا و پایین می رود. اعتقاد من این است جریان سوم و جریان‌های مستقل افرادی هستند که روحیه تشکیلاتی ندارند و چون جایگاهی در این دو جریان ندارند به دنبال جریان سوم هستند اما مردم به جریان هایی که بی ریشه باشد اعتماد تام نمی‌کنند؛ ممکن است یک فردی با شعارهایش رای مردم را به خود جلب کند اما به عنوان یک جریان نمی‌تواند. معتقدم که آن جریان های اصیل که از اول انقلاب دو تا سه دهه سابقه دارند اگر عملکرد قابل دفاعی داشته باشند اعتماد بیشتری در میان مردم دارند؛ با توجه به اینکه عملکرد اصلاح طلبان و دولت تدبیر و امید در میان مردم قابل قبول نبوده است مردم از این جریان رویگردان هستند، از طرفی با عنایت به اینکه جریان انقلابی می تواند کارنامه قابل قبولی در عرصه های مختلف به مردم ارائه کند معتقدم که جریان انقلاب و جریان ارزشی این بار با اقبال بیشتری از سوی مردم رو برو خواهد بود، نشانه های آن هم آشکار است.

مثلا چه نشانه هایی؟

مردم یک نوع اعتراض و رویگردانی نسبت به جریان سیاسی اصلاح طلبان و دولت دارند.

حتی سلبریتی ها هم از حمایت از اصلاح طلبان رویگردان شده اند

شما می‌گویید چون مردم از اصلاح طلبان رویگردان هستند، پس به نیروهای انقلابی رای می‌دهند؟ این دلیل قانع کننده‌ای است؟

بعضی‌ها می‌خواهند بگویند که چون مردم نسبت به هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا معترض هستند پس به ما مراجعه می‌کنند اما این جریان سوم هویت مستقل و شناخته شده ای ندارد؛ بر این باورم جریان اصیل انقلابی می تواند با یک آسیب شناسی و انجام اصلاحاتی در برنامه ها و همچنین ارائه کارنامه عملکردی خود در بخش های موفق، آرای مردم را به خود جلب کند.

واقعیت آن است که مردم و حتی سلبریتی هایی که از جریان اصلاح طلبی و اعتدال حمایت می کردند امروز از حمایت آنها رویگردان شدند، حتی بسیاری از اصلاح طلبانی که از این دولت حمایت کردند اعتراف می‌کنند که ما دیگر رو نداریم به مردم بگوییم که بیایید و رای بدهید، در چنین شرایطی اما جریان انقلاب با یک برنامه مشخصی قرار است وارد انتخابات شود بنابراین معتقدم اقبال مردم از جریان انقلابی در انتخابات بیشتر بوده و این جریان دست برتر را خواهد داشت.

جوانگرایی در لیست شورای ائتلاف مهم است اما…

یکی از انتقاداتی که طی دوره های اخیر به لیست اصولگرایان وارد بوده این است که چهره‌های جذابی ندارند به طوریکه لیست‌ها با افراد تکراری بسته می شود. در ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم هم این انتقاد وجود داشت،  چرا اصولگراها باز هم با چهره های قدیمی و تکراری به میدان آمدند؟ آیا بضاعت اصولگرایان همین کاندیداهایی هست که هر دوره کاندیدا می شوند. فکر می کنید با این کاندیداها چه میزان شانس پیروزی وجود دارد؟

در این دوره چهره های جدید در میان جریان انقلابی زیاد خواهد بود، اما نباید این نکته را از نظر دور داشت که چهره های با تجربه، متخصص و ریشه دار به درد مجلس می‌خورد و مردم به اینها هم روی می‌اورند. بحث جوانگرایی یک اصل در شورای ائتلاف است به طوریکه یکی از مولفه ها در انتخاب نامزدها انتخاب چهر های جوان و جدید است اما در نهایت لیست تلفیقی از نیروهای با تجربه و چهره های جوان و جدید با دانش و تخصص کافی خواهد بود تا مورد اعتماد مردم قرار گیرند.

تاکید می کنم لیست جریان ارزشی و انقلابی ترکیبی از افراد باتجربه و جوان نخبه با تخصص های مورد نیاز مجلس خواهد بود. فرآیندی که برای انتخاب لیست نهایی ترسیم شده است چهره های جدید و جوان زیاد خواهد بود، برخلاف نظر شما در لیست ۳۰ نفره تهران هم چهره های جدید و جوان برجسته خواهد بود.

برند ائتلاف یک ساماندهی تشکیلاتی برای مجموعه نیروهای انقلاب در کل کشور دارد به طوریکه مجموعه های علمی، دانشگاهی و با تجربه از ماه ها قبل روی برنامه های این جریان کار می‌کنند که یک مانفیست اقتصادی و همچنین برنامه جامعی در سایر حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، سیاست داخلی، سیاست خارجی و… تدوین کند تا به این وسیله امکان ارائه برنامه ها به مردم وجود داشته باشد و از سوی دیگر بعد از پایان چهار سال امکان ارزیابی عملکرد وجود داشته باشد.

بر همین اساس مهم ترین برنامه هایی که در صورت راهیابی به مجلس آینده در دستور کار خواهیم داشت عبارتند از حل معضل اشتغال به عنوان مهم ترین دغدغه جوانان، اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام گمرکی، بهبود فضای کسب و کار چه در امر صادرات و چه واردات و اصلاح نظام مالیاتی. هم اکنون شرایط به گونه ای است از اقشار متوسط راحت تر مالیات گرفته می شود تا  از نجومی بگیران که این هم باید اصلاح شود.

۲۳ / ۲۷۲۱۹

منبع خبر ( ) است و خبریا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top